"YÜKSELEN ATEŞ" ÜzerineBu kitabı erkeklerden çok kadınlar okumalı. Çünkü dev bir hizmet bu. Bugüne kadar futbol hakkında yazılmış okuduğum en ruhlu şey. Kahkahalarla okudum.

Ayşe Arman - Hürriyet, 2 Ekim 1996

Sarı-lacivert bir kitap. Alanında bir ilk.

Capital, Ekim 1996

Faik Genç’in bu yapıtını bir hamlede okuyup bitirebilir ve futbolun insan yaşamında neleri gerçekleştirebileceğini, önce baba ocağında, sonra evlilik düzeninde bir Fenerbahçe maçına gidebilmek için Faik Genç’in neler kurgulayabileceğini bir hamlede öğrenebilirsiniz.

Abdülkadir Yücelman - Cumhuriyet, 6 Kasım 1996

Yükselen Ateş’te Faik Genç Fenerbahçe’yi anlatıyor. Ama tarihiyle değil bir taraftarın gözüyle, üstelik fanatiğin de ötesinde ve buna karşılık esprili. Hele Galatasaray’la öylesine inceden dalga geçiyor ki, gönlünü sarı-kırmızıya kaptırmış olanları çileden çıkarmaması mümkün değil.

Can Ataklı - Sabah, 20 Kasım 1996

Faik Genç Yükselen Ateş’te futbol ve Fenerbahçe takıntısını öyle bir anlattı ki futbolu yalnızca alt kültür sporu olarak görmenin yanılgısını yaşayan insanlara aslında eksik kaldıklarının mesajını verdi.

Tempo, 27 Kasım 1996

Yazar Faik Genç’in Yükselen Ateş’teki itirafları aslında çoğu futbolsever erkeğin ve hatta futbolsever kadının duygularını dile getiriyor.

Tuluhan Tekelioğlu - Hürriyet, 11 Ocak 1997

Faik Genç’in Yükselen Ateş kitabını okurken hem kendi ömrümün bir filmini gördüm, hem güldüm, hem de bazı sayfalarında gözlerimden yaşlar geldi... Bu müthiş kitabı tüm gerçek Fenerliler hemen alıp okusun.

Bedri Baykam - Cumhuriyet, 13 Ocak 1997

[Indeks][İÇİNDEKİLER]


EDİTÖR NOTU: İlk baskısı Ağustos 1996 tarihinde 1907 Fenerbahçe Derneği'nin katkılarıyla yayınlanan ve Ekim 1996 tarihinde "bestseller" olan Sayın Faik Genç'in "YÜKSELEN ATEŞ - Bir Taraftarın Hayatı" adlı futbol ve Fenerbahçe üzerine yazılmış bu değerli eserine ait bazı bölümlerini kendisinin özel izniyle yayınlıyorum. Bu bölümlerin yayınlanması için gerekli izni veren Sayın Faik Genç'e çok teşekkür ederim.

Bu bölümlerin her türlü yayın hakkı Faik Genç'e aittir. Bölümlerin herhangi bir şekilde kopyalanması veya yayınlanması, yazarın önceden vereceği yazılı izne bağlıdır.DİKKAT: Bu site içerisindeki tüm materyaller, yazı, makale, araştırma, bildiri, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca korunmakta olup, Alper Duruk'un (www.turkfutbolu.net) yazılı izni olmadıkça kullanılamaz, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz. Alper Duruk (www.turkfutbolu.net) tarafından içeriği üretilen söz konusu bu site içeriğinden izinsiz kopyalama yapmak, T.C. yasa ve hükümlerine tabidir.

Copyright © 1998-2006 Alper Duruk (www.turkfutbolu.net)

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI