NİLAY DURUK'UN KALEMİNDEN FUTBOL MANZARALARI

6.YAZI - ŞAMPİYONLUĞU BİR DE BİZDEN DİNLEYİN - 2
Yayınlanış tarihi: 16 Mayıs 2004
Yazan: Nilay Duruk
İletişim adresi: nilay_duruk@yahoo.com


ŞAMPİYONLUĞU BİR DE BİZDEN DİNLEYİN

Biraz olsun rahatladık...

Tamam, iddiası kalmamış olabilir. Artık ne şampiyonluk yarışında yeri var, ne de sağlıklı bir görüntüsü. Çaresizlik isteksizliği, boşuna dört dönmek de yorgunluğu getirmiş bünyesine. Yine de o BJK. Durur, durur Fenerbahçe karşısında kartal kesilir; belli mi olur? Biz şampiyonluk meşalesini elinden aldık diye körükle üstümüze gelmeyeceğini kim garanti edebilir?

Merak var mı? VAR.
İstek var mı? VAR.
Güç var mı? VAR.
Destek var mı? VAR.
Meydan var mı? VAR.

Hadi o zaman. Tüm Türkiye saati 19 yapmış ve de hangi takımı desteklerse desteklesin ligin kader derbisine odaklanmışken sergile neyin var neyin yoksa. Düşünme geçmişi. Unut "Beşiktaş ballıdır" deyimini. Onların Çarşı grubu varsa senin de tribünlerin çoğunluğunu işgal eden sarı lacivertlilerin var.

*****

Bu kadar üzüntünün ardından böylesine bir gösteri geleceğini biliyordum. Sadece ben değil; tüm camia biliyordu. Tek istediğimiz, "şampiyonluk Trabzonspor’ a gidecek" diyenlere ve bunun için maçta her türlü müdahaleyi yapanlara bunun aksinin ispatlanmasıydı. Öyle de oldu. 3-1 biten maçta yüzler gülüyordu. Kendi sahasının böyle bir manzarayla bezenmiş olmasına şaşıran Beşiktaş taraftarı da tek bir şey istiyordu. Fenerbahçeli kimseyi görmeden maç hakkında konuşulmayan günler geçirmek!

Bize düşen görev, yavaş ve sağlam adımlarla başarıya ulaşma adına damarlara basmadan, sinirleri germeden destek vermek oluyor bu durumda. Biliyoruz, olmayacak bir daha geçen haftalardaki hatalar. Alacağız bir yıldız daha. Giyeceğiz formaları her fırsatta.

Devam edecek...

[ İndeks ] [ 1.YAZI ] [ 2.YAZI ] [ 3.YAZI ] [ 4.YAZI ] [ 5.YAZI ] [ 7.YAZI ] [ 8.YAZI ] [ 9.YAZI ]

[ Fenerbahçe Yayınları ]

Bu sayfalar Alper Duruk tarafından hazırlanmaktadır.

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI