NİLAY DURUK'UN KALEMİNDEN FUTBOL MANZARALARI

1.YAZI - TANIŞMA
Yayınlanış tarihi: 16 Şubat 2004
Yazan: Nilay Duruk
İletişim adresi: nilay_duruk@yahoo.com


Merhaba!

Yeni bir kalem, yeni bir bakış karşınızda şu an.

15 Şubat Pazar günüydü. FB-Diyarbakırspor maçının ikinci yarısı oynanıyordu ve sizin istatistik uzmanı olarak tanıdığınız ağabeyim Alper, yine çizelgesini almış eline; pür dikkat maçı izliyordu. Anlık bir ilham mı dersiniz yoksa özel bir ilgi mi bilemiyorum; ama aklıma bir fikir geldi: "Ağabeyim sayıların istatistiğini tutuyorsa ben de bunları sevimli bir hale getireyim ve bu dünyanın kapısından girenler boğulmasın. Futbolcuları gözlemleyeyim; tavırlarına bakalım beraber ve en önemlisi ağabeyimi maç izlerken görelim."

Sayıların beni sıkması imkansız, ne de olsa matematik mühendisliğinde okuyorum. Aramızda kalsın; ama buradaki sayıların tadı yok sanki. Ayrıntılar, ayrıntılar, ayrıntılar... Ağabeyimin bir arkadaşının sözü hiç çıkmıyor aklımdan: "Siten öyle ayrıntılıydı ki Alper, aradığım basit ve masum bir konuyu bulamadım!" Hepimizi kahkahalara boğmuştu bu cümle. Sıradan bir futbol izleyicisiyseniz önceden çalışıp saygıyla tıklamalısınız bu adresi. Kolay değil, otorite konuşuyor burada.

Bu satırlar tanışma yazısı olsun. Sevgili ağabeyim kırmadı ve beni de bu aileye kattı. Ne sizin kadar futboldan anlıyorum ne de sorsanız bir solukta sayabilirim sırt numaralarıyla futbolcuları; ama görüyorsunuz ki bunları paylaşacak kadar samimiyim. İlk amacım, bu uzun uğraşla saatlerini geçiren ağabeyimi sizlere bir de benim gözlemimle aktarmak ve sonrasında onun sevimli oyuncağı istatistiklerinin arkasındaki futbol anılarını beraber paylaşabilmek.

Sevgilerimle!...

[ İndeks ] [ 2.YAZI ] [ 3.YAZI ] [ 4.YAZI ] [ 5.YAZI ] [ 6.YAZI ] [ 7.YAZI ] [ 8.YAZI ] [ 9.YAZI ]

[ Fenerbahçe Yayınları ]

Bu sayfalar Alper Duruk tarafından hazırlanmaktadır.

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI