FENERBAHÇE'NİN KAPTANLARI



İSİM-SOYAD TARİH
Necip Okaner 1907-1908
Galip Kulaksızoğlu 1908-1924
Zeki Rıza Sporel 1924-1933
Fikret Arıcan 1933-1942
Cihat Arman 1942-1951
Fikret Kırcan 1951-1956
Naci Erdem 1956-1963
Şeref Has 1963-1968
Can Bartu 1968-1970
Ziya Şengül 1970-1975
Cemil Turan 1975-1980
Alpaslan Eratlı 1980-1983
Cem Pamiroğlu 1983-1985
Müjdat Yetkiner 1985-Nisan 1987, 20 Eylül 1992-1993
Şenol Çorlu 1987-1988, 7 Mayıs 1990-Temmuz 1990
Harald Tony Schumacher Eylül 1988-7 Mayıs 1990, Temmuz 1990-Mayıs 1991
Rıdvan Dilmen 1991-1992
Oğuz Çetin 1992-1996
Rüştü Reçber 1996-2000
Ogün Temizkanoğlu Temmuz 2000-18 Mart 2003
Ümit Özat 18 Mart 2003-26 Mayıs 2007
Alexsandro De Souza 26 Temmuz 2007-

Kaynaklar: 1- Alper Duruk'un kişisel futbol arşivi
                    2- Fenerbahçe Spor Kulübü Tarihi 1907-1957, Dr. Rüştü Dağlaroğlu
                    3- "Futbolda yaşayan efsane: Fenerbahçe", Oygur Yamak, Haziran 2001

Son güncelleme 26 TEMMUZ 2007
Bu sayfalar Alper Duruk tarafından hazırlanmaktadır.

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI