FENERBAHÇE'NİN 2008-2009 SEZONU 11.HAFTA ANALİZİ

Fenerbahçe Ankaraspor'u durdurdu: 2-0

Sarı-lacivertli takım, sezonun flaş ekibi karşısında oyuna tutuk başladı. Rakip kaleye gidemeyen, kalesinde tehlikeler gören ev sahibi 32. dakikada Roberto Carlos'un golü ile rahatladı, Lugano ile farkı artırdı ve önemli bir virajı daha kazasız atlattı.

Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig'de 11. hafta mücadelesinde sezonun flaş ekiplerinden Ankaraspor'u konuk etti. Başkent temsilcisi karşısında ilk yarıyı 32. dakikada Roberto Carlos'un attığı golle 1-0 önde kapatan sarı-lacivertli takım, 55. dakikada Lugano bir gol daha bularak sahadan 2-0 galip ayrıldı. Fenerbahçe bu galibiyetle puanını 19'a yükseltirken, 8 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Ankaraspor 22 puanda kaldı.

Fotoğraflar için tıklayınız.

İLK YARI

DAKİKA 8: Özer'in ara pasıyla ceza sahası içinde topla buluşan Murat Tosun, Edu'nun müdahalesiyle yerde kalırken, Ankarasporlu futbolcular bu pozisyonda hakem Yunus Yıldırım'a penaltı itirazında bulundular.

DAKİKA 12: Ceza sahası dışında sol çaprazda Roberto Carlos'un kullandığı serbest vuruşta, ceza sahası içinde Semih'in kafa vuruşu istediği gibi olmayınca, top üsten auta gitti.

DAKİKA 16: Sağdan Gökhan'ın ortaladığı topu ceza sahası içinde Selçuk ıskalarken, arkasında bulunan Uğur'un vuruşunda ise meşin yuvarlak üsten auta çıktı.

DAKİKA 25: Sağdan Gökhan'ın yaptığı ortaya kale önünde Uğur'un kafa vuruşunda, top üsten auta gitti.

GOL DAKİKA 32: Fenerbahçe Roberto Carlos'un golüyle öne geçmeyi başardı. Sol çaprazdan Deivid'in pas olarak kullandığı serbest vuruşta, penaltı noktası önünde kendini unutturan Roberto Carlos yerden sert bir vuruş yaparak, fileleri havalandırdı: 1-0.

DAKİKA 37: Güiza'nın pasıyla ceza sahası önünde topu alan Deivid'in bekletmeden vuruşunda, kaleci Senecky meşin yuvarlağı uzanarak çelerken, Ankaraspor defansı tehlikeyi uzaklaştırdı.

DAKİKA 45: Sağdan Gökhan'ın ortasında ceza sahası içinde seken top arka direkte Uğur'un önüne düşerken, bu oyuncunun gelişine sert vuruşunda ise top üsten auta gitti.

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğünde sona erdi.

İKİNCİ YARI

DAKİKA 52: Uğur'un pasıyla soldan ceza sahasına giren Emre'nin vuruşunda, ön direkte Senecky ilk hamlede sektirdiği topu ikinci hamlede kontrol etti.

GOL DAKİKA 55: Lugano'nun golüyle Fenerbahçe, Ankaraspor karşısında 2-0 öne geçti. Ceza sahası dışında sağ çaprazda Roberto Carlos'un kullandığı serbest vuruşta, barajı aştıktan sonra önce ön direğe, sonra da arka direğe çarpan topu iyi takip eden Lugano, meşin yuvarlağı çizgi üzerinde filelere gönderdi: 2-0.

DAKİKA 67: Uğur'un pasıyla hareketlenen Güiza'nın sol çaprazda ceza sahasına girmeden yaptığı vuruşta, top yandan auta gitti.

DAKİKA 78: Sağdan Gökhan'ın ortaladığı topu arka direkte kontrol eden Uğur, meşin yuvarlağı ayağından fazla açınca defans ayak koyarak tehlikeyi önledi.

DAKİKA 81: Volkan Demirel'in elinden kaçırdığı topta önce De Nigris'in vuruşu kaleciden, sonra Konate ile Mehmet Çakır'ın şutları ise defanstan dönerken, Fenerbahçe kalesi önemli bir tehlikeyi atlattı.

DAKİKA 85: Ceza sahası dışından Mehmet Çakır'ın vuruşunda, De Nigris'in de dokunduğu top yandan auta çıktı. Kalan sürede her iki takımın da çabaları gol getirmedi ve Fenerbahçe maçtan 2-0 galip ayrıldı.

JOSE LUIS ARAGONES SUAREZ MARTINEZ'in açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Turkcell Süper Lig'de Ankaraspor'u 2-0 mağlup ettikleri mücadelede ilk 15-20 dakika haricinde etkili olan tarafın kendileri olduğunu söyledi.
İspanyol çalıştırıcı, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, Ankaraspor'un kendileri için karmaşık bir takım olduğunu kaydederek, "İlk 15-20 dakikalık oyun dilimini saymazsak geri kalan sürede de biz daha etkiliydik. Topa sahip olan, isteyen, fırsatları bulan, yakalayan takım bizdik. Rakip biraz karmaşık bir takımdı. Kontratağa iyi çıkan, gerektiğinde pasları iyi yapan bir takım. Bunun da önlemini zaten almıştık" dedi.
Galatasaray ve Ankaraspor karşılaşmalarında iyi pas yaptıklarını belirten Aragones, "Pas konusuna ağırlık verdiğimiz çalışmaların meyvelerini alıyoruz. Galatasaray maçında da duran toptan gol attık, bu maçta da iki duran toptan gol geldi. Zaten dünya futboluna baktığımız zaman gollerin yüzde 60-70'i duran toptan geliyor" şeklinde konuştu.
İspanyol teknik adam bu sözlerinin ardından tercümanının çevirisi bitince tercümanına "Ben o kadar fazla şey söylemedim ki" dedi.

AYKUT KOCAMAN'ın açıklaması

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe karşısında kendi seviyelerini göz önüne aldıklarında kolay sayılabilecek bir golle geriye düştüklerini, son 20 dakikada toparlandıklarını, ancak gol atamadıkları için maça ortak olamadıklarını kaydetti.
Kocaman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: "Bu seviye için kolay sayılabilecek bir golle geriye düştük. Oyunda son 25 dakikaya kadar acemilik çektik. Gerçek oyunumuzu klasımızı sahaya yansıtamadık. Özellikle maç öncesi duran topların problem teşkil edeceğini tahmin ediyorduk. Ancak yüksek topları bekliyorduk. Yerden organizasyonla bir gol geldi. Bu golden sonra ritmimiz bozuldu. Fenerbahçe yüksek moralle oynamaya başladı. Sonuçta rakibimiz Fenerbahçe ve İstanbul deplasmanı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Golden sonra sıkıntı çektik. Son 20 dakika biraz toparlandık. Bizi oyuna ortak edecek şey goldü, golü bulamayınca skora razı olduk. Önümüzdeki hafta Galatasaray maçını düşünmekten başka bir şeyimiz yok."
Aykut Kocaman, Fenerbahçeli taraftarların kendisine sevgi gösterilerinde bulunduğu hatırlatması üzerine, "Ben Fenerbahçeliyim. Söyleyecek bir şey yok. Bu profesyonelliğin dışındaki bir durum. Bunu da her zaman her yerde söylüyorum. Ama profesyonel dünya başka bir dünya" dedi.
Aykut Kocaman isminin hep Fenerbahçe ile anıldığı ifade edilerek gelecekle ilgili yöneltilen bir soruya da özetle şöyle yanıt verdi: "Bunu çeşitli röportajlarımda yanıtladım. Antrenörlük uzun soluklu bir iş. Bunu yapabildiğiniz zaman iki kriter devreye giriyor. İyi bir teknik direktör olursanız, bu kez Fenerbahçe ya da diğer takımların kriterleri devreye girer. Anadolu takımlarında forma giyen bütün oyuncuların isteği Fenerbahçe formasını giymek. Yapabileceklerinizin karşılığını görebileceğiniz yerler buralar."
Maçın ilk dakikalarındaki bir pozisyonun penaltı olma ihtimali ve hakem kararlarıyla ilgili bir soruya da Kocaman, "Hakemlerle ilgili 1. maçtan beri konuşmuyorum. Ancak bu yıl bir düzelme var, ama kırılmalarda var doğaldır. Hatalar mesleki olduğu sürece problem değil. Yeter ki insani hatalar olsun. Rezervlerimi biriktiriyorum. İlerde kullanmak ta istemiyorum açıkçası. Antrenörlüğe başladığım sürece bildiğim yolda yapabildiğim kadar gitmeye çalışıyorum" yanıtını verdi.

MAÇIN HAKEMİ: Vasattı

Yunus Yıldırım yönettiği maçın 8.dakikasında Ankarasporlu Murat Tosun, ceza sahası içinde Edu'nun ayağına basmasıyla yerde kaldı. Pozisyon penaltı olarak değerlendirebilirdi. Özer'e itirazdan çıkardığı sarı karttan önce de bu oyuncuya yapılan faulü süzemedi. Başarısız bir yönetim sergiledi.

MAÇIN ADAMI: Roberto Carlos Da Silva Rocha (Fenerbahçe)

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, attığı nefis gol ve ikinci golden önceki frikiğiyle maça damgasını vurdu. İlk golde Deivid'in pasını bekletmeden sert bir şutla filelere gönderen ünlü oyuncu, frikikte adeta direklerle bilardo oynadı. Golleri ve futboluyla parlak günlerinden örnekler sundu.

NOTLAR

Yönetim mutlu
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, 2-0'lık Ankaraspor galibiyetinin kendileri için büyük önem taşıdığını vurgularken, "Bu galibiyetle derbi maç zaferini perçinlemiş olduk" dedi.
Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Koç, takım olarak olumlu gidişlerinin ve çıkışlarının devam ettiğini ifade ederek, "Son 3 maçta 1 gol yedik. Savunmamız daha iyi oynuyor. Daha iyi mücadele ediyoruz. Gidişattan memnunuz" diye konuştu.
Ankaraspor'un son 11 resmi maçında yenilgi almadığına dikkati çeken Ali Koç, "Bu açıdan galibiyetimiz daha önemli. Camia olarak havaya girmeye başladık. Amacımız bu futbolu önümüzdeki 2 lig ve 1 Şampiyonlar Ligi maçında da devam ettirmek" şeklinde konuştu.
Koç, kırmızı kart cezası sona eren Kazım'ın neden forma giyemediği şeklinde bir soru üzerine, bu oyuncuyla bir problemin olmadığını ifade ederek, "Kadroyla ilgili konularda yorum yapmamız doğal olarak doğru değil. Hocamızın takdiridir, ama sakatların iyileşmesiyle birlikte bu rekabette her oyuncu oynayabilir" dedi.
Ali Koç, ayrıca gol yollarında sıkıntı yaşayan Güiza'ya da destek vererek, "Güiza son yıllardaki en önemli transferlerden biri. Takıma katkısını kimse inkar edemez. Sadece gol atmıyor, aynı zamanda attırıyor da. Şanssızlığını kırması gerekiyor. Devamında golleri de gelecektir" şeklinde konuştu.
Ankaraspor maçında tribünlerdeki boşluklar için ise Koç, yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkati çekerek, "Madalyonun iki yüzü var. Türkiye'de çok az statta 30 bin kişiyi bir arada görebilirsiniz. Ekonomik şartlar da önemli ve bilet fiyatlarımız pahalı" diye konuştu.

Şekip Mosturoğlu: "Şampiyonlar Ligi hedefimiz sürüyor"
Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ise son dönemde aldıkları başarılı sonuçları, Şampiyonlar Ligi'nde de sürdürmek istediklerini kaydederek, 25 Kasım Salı günü yapacakları Porto maçından galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini söyledi.
Mosturoğlu, Porto maçından çok umutlu olduğunu dile getirerek, "Bu seferki Porto maçı çok daha farklı olacaktır" dedi.
Ankaraspor maçında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yer yer boşlukların olduğunun hatırlatılması üzerine Şekip Mosturoğlu, bu durumun yanıltıcı olduğunu vurgulayarak, "Boş dediğiniz statta 25-30 bin taraftar vardı. 55 bin kişilik statta belki bazı boşluklar gözükebilir, ama bu önemli bir rakam. Taraftarımızın bize gerekli desteği verdiğine inanıyorum. Önümüzdeki önemli maçlarda yine yanımızda olacaklardır" diye konuştu.
Mosturoğlu, karşılaşmanın hakemi Yunus Yıldırım'ın itiraz edilen penaltı pozisyonuna rağmen maçın kırılma noktalarında skora tesiri olmadığını söyledi.

Roberto Carlos: "Yavaş yavaş geliyoruz"
Fenerbahçe'nin Ankaraspor'u 2-0 yendiği maçta ilk golü atan, ikinci golde de büyük katkısı olan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, güzel bir maç olduğunu belirterek "Gittiğimiz yol, doğru yoldur" dedi.
Brezilyalı yıldız futbolcu, maçtan sonra Lig TV'de canlı yayında yaptığı açıklamada, Ankaraspor'u 2-0 yendikleri için mutlu olduklarını ifade ederek, "Gittiğimiz yol doğru yoldur. İnsanlar bize inanabilir. Biz de buna inandık. Takımımız, camiamız, taraftarımız mutlu. Biraz daha çalışıp, eksiklerimizi giderdiğimizde taraftarımızı daha da mutlu edeceğiz" diye konuştu.
İlk golü atan, ikinci golde de büyük payı olan Roberto Carlos, gollerle ilgili şunları söyledi: "İlk golde, serbest atış olduğunda, 'Orta yapmak için uygun' diye düşündüm, ama Deivid yanıma geldi ve 'Antrenmanlarda yaptığımız pozisyonu deneyelim mi?' diye sordu. Ben de Deivid'e bıraktım ve penaltı noktasına doğru yöneldim. Ceza alanı içinde kimse beni tutmadı. Top oraya yavaş bir şekilde geldi. Edu da ceza alanı içinde iki stoperle boğuşurken, topa vurdum ve gol oldu. Çalıştığımız bir pozisyondu. İkinci gol ise Galatasaray maçında attığımız gol gibi oldu. Lugano çok büyük, çok dikkatli bir oyuncu. Hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyor. Serbest atışta ben topa vurdum, Lugano topu tamamladı ve gol oldu. Yavaş yavaş geliyoruz."

Roberto Carlos 2. golünü attı
Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, bu sezon ligde 2. golün attı. Sarı-lacivertli ekibin Kadıköy’de Kayserispor’a 4-1 yenildiği maçta takımına penaltıdan 1 gol kazandıran Brezilyalı futbolcu, Ankaraspor karşısında da ilk yarıda kritik dakikalarda attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Fenerbahçe’nin 55. dakikada Lugano ile attığı 2. gol, derbi maçtaki bir golü anımsattı. Roberto Carlos’un ceza alanının dışından kullandığı serbest vuruşta direklerden dönen topu Lugano tamamlayarak takımını 2-0 öne geçirdi. Galatasaray maçında da Brezilyalı futbolcunun vuruşunda kaleciden dönen topu Lugano tamamlayarak gol kaydetmişti.

Diego Lugano: "Kalmak istiyorum"
Fenerbahçe'nin Uruguaylı savunma oyuncusu Lugano, son maçlardaki sergilediği performanstan memnun olduğunu, işini iyi yaptığına inandığını söyledi.
Kendisinin gol atmasından çok takımın kazanmasının önemli olduğunu kaydeden Lugano, "Önemli olan tabii ki takımımızın kazanması. Savunmadaki iyi oyunumu golle süslediğim için memnunum. Savunmada iyi işler yaptığıma inanıyorum. Tabii ki böyle fırsatlar oldukça gollerimi de atacağım" diye konuştu.
Takım olarak daha iyi oynamaya başladıklarını ve eksik oyuncuların kadroya katılmasıyla güçlerinin arttığını ifade eden Lugano, takım olarak ortaya koydukları iyi futbolun savunmadaki başarılı oyunlarına da yansıdığını kaydetti.
Sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olmasının hatırlatılması üzerine Uruguaylı futbolcu, "Kontratımla ilgili görüşmeleri menajerim yapıyor. Ben sadece oyunuma bakıyorum ve bunları konuşmak istemiyorum. Tabii ki Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Biz burada bir aileyiz. Ailem ve ben burada olmaktan mutluyuz" dedi.
Uğur Boral ise takım olarak başarılı bir futbol oynamaya başladıklarını ifade ederek, "Çok pozisyon vermiyoruz. Üzerimizde iyi bir enerji hissetmeye başladık. Stresimizi attık. Kendimize güvenimiz geldi. Şampiyonlar Ligi'ndeki Porto maçına da çok farklı çıkacağız. Fenerbahçe'yi iyi günler bekliyor" dedi.

Murat Tosun: "Net bir penaltıydı"
Ankarasporlu futbolcu Murat Tosun, karşılaşmanın başlarında ceza alanı içinde Edu'nun kendisine yaptığı hareketin penaltı olduğunu, ancak hakem Yunus Yıldırım'ın penaltılarını vermediğini söyledi.
Edu'nun pozisyonda kendisine faul yaptığını ve bu nedenle yerde kaldığını kaydeden Murat Tosun, "Orada penaltımız verilseydi ve öne geçseydik, maçın sonucu çok daha farklı olurdu. Kesinlikle 3 puanı bizim alacağımızı düşünüyorum, ama yine her şey aynı devam ediyor. Bu taraftarın önünde hakem penaltımızı veremedi. Net bir penaltıydı" şeklinde konuştu.

Semih'in dizinde ödem
Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Semih Şentürk maçın henüz 13.dakikasında sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kaldı. İkili mücadele sırasında dizinden sakatlık geçiren başarılı futbolcu devam edemeyeceğini bildirerek yerini Emre'ye bıraktı. Maçtan sonra MR'ı çekilen Semih'in sağ dizinde ödem tespit edildi. Yıldız futbolcunun durumu bugün yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacak.

Kazım kadro dışı
Sarı-lacivertli takımda Kazım bir kez daha kriz yarattı. Teknik Direktör Aragones, son antrenmanda ayağında fazla top tuttuğu için sert şekilde uyardığı genç futbolcuyu maçın 18 kişilik kadrosuna almadı. Kadroda yer almadığını öğrenince Samandıra'yı terk eden ancak daha sonra stada gelerek mücadeleyi tribünden izleyen Kazım iki maçlık cezası yüzünden Fenerbahçe'nin ligde Eskişehirspor ve Galatasaray ile oynadığı maçlarda da forma giyememişti.

Güiza'dan fedakârlık
Teknik Direktör Luis Aragones, ligde geçen hafta 4-1 kazandıkları Galatasaray maçında sahaya sürdüğü ilk 11'i değiştirmeden Ankaraspor mücadelesinde de görevlendirdi. Sakatlığı devam eden kaptan Alex, Arsenal ve Galatasaray maçlarından sonra dün akşam da takımdaki yerini alamadı. Sakatlığı yüzünden hafta boyunca antrenmana çıkamayan İspanyol yıldız Daniel Güiza ise oynamak istediğini söyleyince teknik patron Aragones tarafından 11'de sahaya sürüldü.

Son gaziye saygı
Maçtan önce, vefat eden İstiklal Savaşı'nın son gazisi emekli Piyade Albay Mustafa Şekip Birgöl için saygı duruşunda bulunuldu. Taraftarlar saygı duruşunun başında uzun süre alkışlarken, bir grup taraftar, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" diye tempo tuttu.

PAF maçı berabere: 2-2
Profesyonelliğe Aday Futbolcular (PAF) Ligi'nde, Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri'nde yapılan mücadele 2-2 berabere sonuçlandı. Maçta Ankaraspor maçının gollerini Kemal ve Uğur, Fenerbahçe'nin golleri de Yasin ve Sefer'den geldi.

İstatistik: Kaleye şut
Ankaraspor'un kaleye attığı şutlar: Mehmet Çakır 6, Madiou Konate 2, Murat Tosun 1, Radoslav Batak 1, Theo Weeks Lewis 1
TOPLAM: 11

İstatistik: Kaleye isabetli şut
Ankaraspor'un kaleye attığı şutlar: Mehmet Çakır 3
TOPLAM: 3

Fotoğraflar için tıklayınız.

Futbolcu Attığı şut İsabetli şut Top kaybı Top kapma Attığı korner Ofsayt Yaptığı Faul Yapılan faul Gol pozisyonu
Volkan Demirel     1            
Gökhan Gönül     2 3          
Diego Alfredo Lugano Moreno 1 1   4     1 2 1
Eduardo Luiz Abonizio De Souza           1 2 1  
Roberto Carlos Da Silva Rocha 4 4 1 2     1 2 1
Deivid De Souza 2 2 4   1   1   1
Selçuk Şahin 2   1 3     3    
José Joaquín Moreno Verdú "Josico"     3 4     3 1  
Uğur Boral 5 1 3   1     2 3
Semih Şentürk 1                
Daniel Gonzalez Güiza 2 1 3 2     1 2 1
Emre Belözoğlu 2 1 3 2     5 3  
Ali Bilgin     1 1          
Gökçek Vederson 1 1   1          
TOPLAM 20 11 22 22 2 1 17 13 7

TARİH: 15 Kasım 2008
STAT: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı
SEYİRCİ: 25.000 kişi
HAKEMLER: Yunus Yıldırım (6), Özgür Çetiner (7), Hakan Yemişken (7) , 4.Hakem: Nihat Akman
GÖZLEMCİ: Erol Ersoy
FENERBAHÇE: Volkan Demirel (6), Gökhan Gönül (7), Eduardo Luiz Abonizio de Souza (6), Diego Alfredo Lugano Moreno (7), Roberto Carlos Da Silva Rocha (8), Deivid De Souza (7) (Dk.71 Ali Bilgin) (5), Selçuk Şahin (7), José Joaquín Moreno Verdú "Josico" (7), Uğur Boral (7) (Dk.79 Gökçek Vederson) (5), Semih Şentürk (Kaptan) (5) (Dk.13 Emre Belözoğlu) (6), Daniel Gonzalez Güiza (5)
YEDEKLER: Volkan Babacan, Yasin Çakmak, Claudio Andrés del Tránsito Maldonado Rivera, Burak Yılmaz
TEKNİK DİREKTÖR: José Luis Aragonés Suárez Martínez
ANKARASPOR: Stefan Senecky (6), Erhan Güven (5), Muhammet Hanifi Yoldaş (5), Radoslav Batak (6), Uğur Demirkol (5), Hürriyet Güçer (6) (Dk.64 Anıl Taşdemir) (5), Mehmet Çakır (5), Theo Weeks Lewis (5) (Dk.80 Antonio De Nigris Guajardo), Adem Koçak (5), Özer Hurmacı (6) (Dk.46 Madiou Konate) (5), Murat Tosun (6)
YEDEKLER: Ramazan Kurşunlu, Ediz Bahtiyaroğlu, Lars Fredrik Risp, Bilal Kısa
TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman
GOLLER: (Dk.32) Roberto Carlos Da Silva Rocha (sol ayak, pas Deivid De Souza), (Dk.55) Diego Alfredo Lugano Moreno (sağ ayak) (Fenerbahçe)
SARI KARTLAR: (Dk.35) Özer Hurmacı (Ankaraspor) ; (Dk.69) Diego Alfredo Lugano Moreno, (Dk.75) Ali Bilgin, (Dk.79) José Joaquín Moreno Verdú "Josico" (Fenerbahçe)
MAÇMETRE
FENERBAHÇE   ANKARASPOR
20 Şut 11
11 Kaleyi bulan şut 3
22 Serbest atış 20
0 Penaltı 0
2 Korner 5
15 Taç 21
17 Faul 13
1 Ofsayt 9
7 Gol pozisyonu 2
3 Sarı kart 1
0 Kırmızı kart 0
% 53 Topla oynama oranı % 47
1 Direğe çarpan top 0
2 Atılan goller 0
 TURKCELL SÜPER LİG 11.HAFTA PUAN DURUMU

Takım                 O  G  B  M   A   Y  Av  P
 1 Trabzonspor             11  8  2  1  18   9  +9  26
 2 Beşiktaş                11  6  4  1  20   9 +11  22
 3 Ankaraspor              11  7  1  3  18   9  +9  22
 4 Sivasspor               11  6  3  2  18  10  +8  21
 5 Galatasaray             11  6  2  3  25  15 +10  20
 6 Fenerbahçe              11  6  1  4  24  16  +8  19
 7 Kayserispor             11  5  3  3  11   6  +5  18
 8 Bursaspor               11  5  2  4  15  16  -1  17
 9 Gaziantepspor           11  4  3  4  14  16  -2  15
10 Konyaspor               11  4  2  5  14  18  -4  14
11 Eskişehirspor           11  3  4  4  14  17  -3  13
12 İst.Büyükşehir Bld.Spor 11  3  3  5  11  16  -5  12
13 Denizlispor             11  3  2  6  14  20  -6  11
14 Gençlerbirliği          11  2  4  5  13  18  -5  10
15 MKE Ankaragücü          11  2  4  5  12  18  -6  10
16 Antalyaspor AŞ          11  2  3  6  14  20  -6   9
17 Hacettepespor           11  2  3  6   7  14  -7   9
18 Kocaelispor             11  1  2  8  13  28 -15   5

Bu sayfalar Alper Duruk tarafından hazırlanmaktadır.

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI