FENERBAHÇE'NİN 2008-2009 SEZONU 10.HAFTA ANALİZİ

Fenerbahçe bunu hep yapıyor: 4-1

Galatasaray maça fırtına gibi girdi, Lincoln ile öne geçti. Selçuk eşitliği getirdi. Emre Aşık'ın ters vuruşu sarı-lacivertli ekibi iyice morallendirdi. İkinci yarıda Lugano ve Deivid'in golleriyle fark geldi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu'nda 1999'dan bu yana değişen birşey yok. Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'ı 4-1 yenen Fenerbahçe, ezeli rakibine karşı önemli bir galibiyet elde etti.
Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda zorlu Arsenal deplasmanından aldığı 1 puanla matematiksel olarak şansını sürdüren ve bu galibiyetle moral bulan sarı-lacivertliler, sarı-kırmızılı ekip karşısında da iyi bir sonuca imza attı.
Sezona kötü başlayarak puan cetvelinde orta sıralardan kurtulamayan sarı-lacivertli ekip, Galatasaray karşısında elde ettiği galibiyetle puanını 16'ya yükselterek, 17 puanlı sarı-kırmızılı ekiple arasındaki farkı 1 puana düşürdü.
Kötü günleri aldığı başarılı sonuçlarla yavaş yavaş geride bırakan sarı-lacivertli ekip için, Galatasaray karşısında alınan bu galibiyet de büyük moral oldu.
Fenerbahçe bu sonuçla bu sezon ligde 10. maçında 5. galibiyetini aldı. Sarı-lacivertlilerin 4 mağlubiyet, 1 beraberliği bulunuyor.

Fotoğraflar için tıklayınız.

İLK YARI

GOL DAKİKA 2: Ceza alanı önünde topu göğsüyle kontrol eden Arda'nın yere düşerken verdiği ara pasıyla ceza alanında sağ çaprazda bir anda kaleci Volkan Demirel ile karşı karşıya kalan Lincoln, vuruşunda meşin yuvarlak kalecinin yanından filelere gitti: 0-1

GOL DAKİKA 7: Uğur'un sağdan kullandığı korner atışında, ön direkte Selçuk'un kafa vuruşunda, arka direkte kale çizgisi önünde Ayhan topu bir kez daha kornere attı. Aynı dakikada Deivid'in soldan kullandığı korner atışında, ön direkte topa vuran Selçuk, meşin yuvarlağı direğin dibinde bekleyen Sabri'nin kafasının üzerinden ağlara göndererek, beraberliği sağladı: 1-1

DAKİKA 12: Lincoln'un orta alana yakın bir yerden sağ taraftan kullandığı serbest atışta, ceza alanı içinde Servet'in kafa vuruşunda, kaleci Volkan Demirel son anda topu tokatlayarak üstten kornere attı.

GOL DAKİKA 28: Ceza alanı dışından sağ çaprazdan Semih'in kale önüne gönderdiği topa Güiza'dan önce müdahale eden Emre Aşık'ın ters vuruşunda, kaleci De Sanctis'i yanıltan top direğe de çarparak filelere gitti: 2-1

DAKİKA 34: Arda'nın soldan ortasında kale önünde Ümit'ten önce kaleci Volkan Demirel topu tokatlayarak önemli bir gol pozisyonunu önledi.

DAKİKA 37: Sabri'nin sağdan ortasında, ceza alanı içinde Selçuk ile Ümit arasındaki mücadelede Galatasaraylı futbolcu penaltı itirazında bulundu, hakem Hüseyin Göçek oyunu devam ettirdi.

Karşılaşmanın ilk yarısında başka gol olmadı ve Fenerbahçe devreyi 2-1 önde tamamladı.

İKİNCİ YARI

GOL DAKİKA 48: Ceza alanı dışından kaleye uzak mesafeden serbest vuruş kullanan Roberto Carlos'un sert şutunda, kaleci De Sanctis'den dönen topu iyi takip eden Lugano, altı pasta kafayla meşin yuvarlağı filelere göndererek, farkı 2'ye çıkardı: 3-1

DAKİKA 53: Ceza alanı dışından sağ çaprazdan Sabri'nin vuruşunda, kaleci Volkan Demirel yatarak topu kontrol etti.

DAKİKA 56: Ceza alanı dışından sağ çaprazdan Roberto Carlos'un kullandığı serbest atışta, ceza alanı içinde kafalardan seken topu arka direkte Edu altı pasa göndermek isterken, araya giren savunma oyuncuları meşin yuvarlağı kornere attı.

DAKİKA 65: Sağdan ceza alanına giren Emre'nin ortasında arka direkte müsait durumda topla buluşan Güiza, kötü bir vuruşla meşin yuvarlağı üstten auta gönderdi.

DAKİKA 72: Ceza alanı önünde Kewell'ın kullandığı serbest vuruşta, kaleci Volkan Demirel üzerine gelen topu kontrol etti.

DAKİKA 82: Lincoln'un sağdan kullandığı korner atışında, ceza alanı içinde Aydın'ın kafa vuruşunda, meşin yuvarlak üstten auta çıktı.

GOL DAKİKA 89: Bu sezon ilk kez ilk 11'de forma giyen Deivid'in ceza alanı dışından sol çaprazdan vuruşunda, meşin yuvarlak yan direğe de çarparak filelere gitti ve sarı-lacivertliler ezeli rakibi Galatasaray'ı 4-1 mağlup etti.

JOSE LUIS ARAGONES SUAREZ MARTINEZ'in açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Galatasaray karşısında kötü başladıkları mücadelenin ilerleyen dakikalarda istedikleri şekile döndüğünü ve sonuca gittiklerini söyledi.
Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren İspanyol çalıştırıcı, derbiye gergin başladıklarını ifade ederek, "Ama derbiler böyledir. Özellikle yediğimiz ilk golde belki ofsayt veya elle dokunma olabilirdi, net bir şey söylemiyorum. 15-20 dakika normal verimimizin altında olduğumuzu söyleyebilirim" diye konuştu.
Galatasaray karşısında ikinci golü bulurken şansın da yanlarında olduğunu kaydeden Aragones, "Golü bulduktan sonra gerginliği üzerimizden atarak daha fazla kontratağa çıkacak mücadeleyi yakaladık. O andan itibaren maçın genel anlamında daha iyi oynayan daha fazla pozisyon bulan takım biz olduk" şeklinde konuştu.
Alex'in yokluğunda takımın özellikle orta alanda daha fazla mücadele eden bir kimliğe kavuştuğu yorumuna kendisinin düşüncesi sorulan İspanyol çalıştırıcı, "Ben genel anlamda böyle çok fazla mücadele farkı olduğunu düşünmüyorum. Alex, Selçuk ve Josico'ya göre daha farklı oynayan bir futbolcu. Her zaman için futbolcularımı basın önünde hala bireysel anlamda yorumlarla değerlendirmek istemiyorum. Bunlar antrenörlerin kendi sırları olarak kalmalıdır" dedi.
Gergin görüldüğü, bunun nedeninin kazanma stresi olup olmadığı sorulan İspanyol teknik adam, "Ben hayatım boyunca antrenörlüğümden çok belki de futbolcu olarak derbi oynamışımdır. Tecrübemin olduğunu düşünüyorum. Derbiler tansiyonu yükselten maçlardır. Kendimi sakin bulduğumu söyleyebilirim" diye konuştu.
Hayal ettiği Fenerbahçe'nin yüzde kaçının şu anda var olduğu sorusuna ise Aragones, "Benim her zaman için oynatmayı düşündüğüm futbol pasa dayalı futboldur. İspanya Milli Takımı'nda bu sistemi inşa etmek için 4 yılımızı harcadık. Bu 24 saatte olacak iş değildir. Sürekli bunun için çalışıyoruz. Daha hızlı nasıl yaparız diye çalışıyoruz. Tek istediğimiz oyun tarzı budur" şeklinde yanıt verdi.
Galatasaray karşısında ilk dakikalarda talihsizce bir gol yiyebileceklerini düşündüklerini ancak bunun üstesinden gelebileceklerine inandıklarını anlatan Luis Aragones, "Nasıl düşündüysek maç o şekle geldi. Ben de çok fazla bir şey yapma imkanı bulamadım. Bazen bu atmosferde sesinizi duyurmak zor oluyor. Yaptığımız değişimler de olumlu sonuçlandı ki neticeyi aldık" şeklinde konuştu.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aragones son olarak, 4-1'lik galibiyetin Fenerbahçe'de neleri değiştireceği sorusuna, "Sonuçlara bağlı olarak bazı kritikler ve eleştiriler aldık ama ben onlardan da bir şey öğreniyorum. Her ne kadar sağlıklı yapılmasa da onları da dinliyorum. Benim için her zaman sağlıklı kritikler önemli. Çok fazla eleştiriler nasıl takımı yönetmem gerektiği konusunda bende bir değişikliğe yol açmıyor. Çok da fazla beni etkilediğini düşündüğümü zannetmiyorum. Eğer zaman geçtikçe ve işler bizim tarafımıza tersine döndükçe o zaman belki de siz söylemiş olduğunuz şeyler için keşke söylemeseydim diye yorum yapabilirsiniz" yanıtını verdi.
İspanyol çalıştırıcı bu yanıtının ardından yerinden kalkarak toplantıyı bitirdi.
Bu arada basın toplantısını İspanyol gazeteciler ve televizyoncular da takip etti. Aragones salondan ayrılırken elinde dini motif içeren küçük bir heykel bulunan bir İspanyol televizyoncuyla bütün ısrarına rağmen konuşmak istemedi.

MICHAEL SKIBBE'nin açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Skibbe, derbi maçta hayal kırıklığına uğradıklarını vurgulayarak, bir gollerinin geçerli sayılmadığını savundu.
Alman hoca, çok erken gol bulmalarına rağmen takım olarak topun arkasına geçip iyi savunma yapamadıklarına dikkat çekerek, "Lincoln'ün vuruşuyla filelere giden topun gol olması gerekirdi. Orada faul olduğunu ve tek vuruş olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden sayılmadı" diye konuştu.
İkinci devre yedikleri 3. golün ardından Fenerbahçe'nin geriye yaslandığını kaydeden Skibbe şöyle devam etti: "Alanları kapattılar ve biz oynayamadık. Çok önemli maçlara çok kısa sürede çıktığınızda, hem bedensel, hem de ruhen yoruluyorsunuz ve her zaman istediklerinizi sahaya yansıtamıyorsunuz. Bu da zaten, birçok futbolcumuzun sakat olması ve devamlı aynı oyuncuların oynaması mecburiyetinden kaynaklanıyor."
Sakatlıktan yeni çıkan oyuncuların perşembe günü takıma katılmaları yüzünden kadroda değişiklik yapamadığını söyleyen Cim-Bom'un hocası, gollerde rakibe yardımcı olduklarını vurguladı. Skibbe, Haldun Üstünel ile Adnan Sezgin'in maçtan sonra soyunma odasına gelmeleriyle ilgili soruya ise "Bu gayet normal. Diğer maçlarda da aynı şeyler oluyor" yanıtını verdi.

NOTLAR

Volkan Demirel: "9 Kasım'da 9 olacaktı"
Fenerbahçe'li kaleci Volkan Demirel, Galatasaray ile yaptıkları derbi maçla ilgili olarak, "9 Kasım'da 9 olacaktı" dedi.
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Galatasaray mücadelesine çok iyi motive olduklarını ve güzel bir galibiyet aldıklarını kaydetti.
Milli kaleci, 4-1'lik bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, "Fenerbahçe formasının hakkını tüm arkadaşlarımla beraber en iyi şekilde verdiğimizi düşünüyorum. Maçtan önce tüm Galatasaray taraftarı '6 Kasım'ın intikamını alacağız' diyordu, ama 9 Kasım'da biz neredeyse 9'u bulacaktık. Galatasaray maçları her zaman farklıdır. Biz de bu farklılığın gereklerini sahaya yansıttık. Fenerbahçe için Galatasaray maçları her zaman bayram havasında geçiyor. Bugün de tüm Fenerbahçelilerin bayramını kutluyoruz. Bazı maçlar vardır ki motivasyon için maç öncesi konuşma yapmaya gerek yoktur. Bu maç da böyle bir maçtı.
Emre için söylenecek bir şey yok. Bugün Galatasaray maçıyla beraber gerçek Fenerbahçeli oldu. İnşallah bir sonraki maçta da golle buluşur ve gerçek Fenerbahçeli olur" ifadelerini kullandı.

Josico: "Büyük bir zafer"
Fenerbahçeli futbolcu Josico, 4-1 kazandıkları Galatasaray karşılaşmasında çok iyi oynadıklarını ve büyük bir zafer kazandıklarını söyledi.
Josico, karşılaşmanın çok iyi bir atmosferde geçtiğini ifade ederek, "Atmosferi muhteşem olan bir karşılaşma oldu. Ben de maçtan önce bunu düşünüyordum ve çok heyecanlıydım. Çok iyi oynadığımıza, büyük bir kazandığımıza inanıyorum. İlk dakikalarda bir gol yememize rağmen maçı bırakmayacağımızı, hemen bir gol atarak gösterdik. Daha sonra yapmamız gereken şeyleri yaparak galibiyete ulaştık" diye konuştu.
İspanyol futbolcu, bu tür maçlarda futbolcuların ellerinden gelen her şeyi sahaya yansıtmaları gerektiğini anlatarak, "Bugün sadece ben değil, bütün arkadaşlarım bunu yaptı. Tabii ki uzun süredir tam 90 dakika oynamadığım için son dakikalarda sıkıntı yaşamış olabilirim. Ama ben antrenmanlarda çok iyi çalıştım. Kendimi 90 dakika oynamaya alıştırdım. Bugün sadece ben değil bütün takım arkadaşlarım çok iyiydi. Bütün Fenerbahçe taraftarına bizi 90 dakika destekledikleri ve bize yardım ettikleri için özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

Alex: "Düzenli oynayınca farklı oluyor"
Derbi mücadelesinde sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen sarı-lacivertlilerin kaptanı Alex de Souza da, maç öncesi sıkıntılı olacağını düşündüklerini, ancak düzenli oynayıp ve söylenenleri yerine getirerek farklı bir sonuç aldıklarını söyledi.
Alex, maç sonu yayıncı kuruluş Lig TV'ye yaptığı açıklamada, maç öncesi sıkıntılı mücadelenin olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "Maç başladığında gördük ki, düzenli oynayınca, söylenenleri eksiksiz yerine getirince farklı bir takım çıkıyor. Bugün de onu gördük" dedi. Brezilyalı oyuncu, oynamamanın son derece üzüntü verici olduğunu vurgulayarak, "Tedavilerimi sürdürüyorum. Dün topla çalışmalara başladım. Salonda olsun, havuzda olsun çalışmalarıma devam ediyorum. Buradan çıkıp hastaneye gideceğim. Ankaraspor maçında forma giymek istiyorum. Bu gerçekleşmezse bu maçtan hemen sonraki ilk karşılaşmada oynamak istiyorum" diye konuştu.
Alex, Galatasaray maçında eşinin tribünde koltuk değnekleriyle dansı ile ilgili soruyu ise, "Eşim, oynamadığım için oyunun içine kendini katmak istiyor. Tribün şovlarla katkıda bulunmak istiyor. O da kendi şovunu yaptı" diye yanıtladı.

Emre Belözoğlu: "Benim için çok değişik duygulardı"
Fenerbahçe'ye sezon başında transfer olan eski Galatasaraylı futbolcu Emre Belözoğlu, karşılaşmada çok değişik duygular yaşadığını, kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.
Emre, maç sonrası Lig TV'ye yaptığı açıklamada, çok değişik duygular yaşadığını belirterek, "Ancak benim gibi bu şekilde başka takımlarda forma giyen oyuncular bunu hissedebilir. Kazandığımız için mutluyum" dedi.
Transfer olduğundan bugüne camianın kendisine çok destek olduğunu dile getiren tecrübeli futbolcu, "Ne yazık ki sürekli Galatasaray ile karşılaştırılıyorum. Sonuçta tercihimi Fenerbahçe'den yana kullandım. Çok önemli maç oldu. Çok mutluyum. Centilmence bir maç yaşandı, son dakikada bazı sıkıntılar olsa da. Galatasaray'ın ilk yarıda mücadelesi vardı. Yediğimiz golden sonra iyi karşılık verdik. İnşallah herkesin bizden beklediği futbolu oynamaya devam ederiz" diye konuştu.
Kronik sakat olduğu yönündeki iddialara da yanıt veren sarı-lacivertli oyuncu, "İsteyen istediğini konuşsun. Bu konuda rahatım. Kimseye ispatlayacak bir şeyim yok. Talihsiz bir sakatlık yaşadım. Kronik sakat diyenleri Allah'a havale ediyorum. Türkiye'de ve dünyada kaç kişi varsa ispatlayacak hiçbir şeyim yok. Bu camiaya faydalı olmak istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Deivid: "Bizim için çok olumlu oldu"
Deivid de, karşılaşma sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, her büyük kulübün zor dönemler geçirebileceğini ve kendilerinin de böyle bir dönemden geçtiğini belirterek, "Sezon başı takımda değişiklikler oldu. Ama artık takım olarak daha kendimize güvenerek ve oyun sistemini daha iyi anlayarak oynuyoruz. Bu derbi galibiyeti de bizim için çok olumlu oldu" dedi.
Hafta içi teknik direktör Aragones'in kendisini görüşmeye çağırdığını anlatan Brezilyalı oyuncu, "Hocam kendimi nasıl hissettiğimi sordu. Ben de iyi hissettiğimi ve oynayabilecek durumda olduğumu söyledim. Kendimi iyi hissettiğim sürece beni sahada tutacağını söylemişti. Ben de 90 dakika sahada kaldım. Oyunumu güzel bir golle de süsledim. Bundan dolayı da çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Lugano: "Çok ihtiyacımız vardı"
Fenerbahçe'nin defans oyuncusu Lugano ise, Galatasaray galibiyetinin kendilerine gelecek haftalar için büyük katkı sağlayacağını dile getirerek, "Böyle bir derbi maçını farklı kazanabilmek önemli. Fenerbahçe-Galatasaray derbisi tüm dünyada bilinen bir karşılaşma. Biz takım olarak nasıl oynanılması gerektiğini gösterdik ve güzel bir galibiyet aldık. Böyle bir galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Takım olarak da çok iyi mücadele ettik" dedi.
Bu arada derbi maçında ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 4-1 yenilen Galatasaray'da futbolcuların oldukça üzgün oldukları gözlenirken, oyuncular, soyunma odalarından karma alana girmeden doğrudan otobüslerine geçerek stattan ayrıldılar.

Uğur Boral: "Kazanacağımıza inanıyorduk"
Uğur Boral da, derbiyi kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, "Fenerbahçe'nin bayramı olan bu günde güzel dakikalar yaşadık ve galip geldik. Bu maçı taraftara armağan ediyoruz. Bu maça çok iyi hazırlandık. Geçirdiğimiz kötü günleri Galatasaray maçıyla atlatacağımızı biliyorduk. Maça 2. dakikada yediğimiz golle başladık. Ama biz kazanacağımıza inanıyorduk. Maç 90 dakikaydı ve biz bu 90 dakikada neler yapabileceğimizi onlara gösterdik. Çok kaliteli bir maç oldu izleyenler için de güzel bir maçtı" dedi.

Yasin Çakmak: "Keşke her hafta Galatasaray'la oynasak"
Fenerbahçeli futbolcu Yasin Çakmak, ezeli rakipleri Galatasaray ile yaptıkları maçta her oyuncunun müthiş bir şekilde motive olduğunu söyledi.
Galatasaray ile yapılan maçın 18 kişilik kadrosunda yer alan, ancak forma şansı bulamayan Yasin, takım olarak maçı kazanacaklarından emin olduklarını belirterek, "Sezona iyi başlayamadık. Şanssız galibiyetler aldık ve kötü günler geçirdik. Galatasaray maçını bir fırsat olarak görüyorduk. Takımdaki tüm oyuncular, bu maçı kazanacağımızdan emindi. Çünkü, zaten Galatasaray ile maç yapacak olmak, Fenerbahçe forması giyen her oyuncuyu müthiş bir şekilde motive ediyor. Galatasaray maçları bizim en kolay motive olduğumuz ve gücümüzü sonuna kadar sahaya yansıttığımız maçlardır. Bu nedenle ben, keşke her hafta Galatasaray ile maç yapsak diyorum. Çünkü çok rahat şampiyon oluruz" dedi.

Sıfırdan bile kaçırıyor
İspanyol futbol yorumcuları, son gol kralını eleştirdiler, "Fenerbahçe dört gol attı, golcü Güiza bunlardan birine bile imza atamadı" dediler.
İspanyol Canal Plus Televizyonu, Fenerbahçe-Galatasaray maçını, Avrupa'da haftanın derbisi olarak yorumladı, birinci derece önemli maç olarak değerlendirdi.
Aragones ve Güiza'nın sarı-lacivertlilerde bulunmasından dolayı, Fenerbahçe ağırlıklı konuşan yorumcular, bu galibiyetle Luis Aragones'in yerini uzun süre sağlamlaştırdığını belirttiler. Maçın çok gollü geçmesine rağmen, zevkli olmadığına vurgu yapan futbol uzmanları, Fenerbahçe'nin, 4-1'lik skora rağmen Galatasaray karşısında bariz üstünlük kuramadığını ifade ettiler.
Basketbolda mücadele veren Fenerbahçe Ülkerspor'u bile "Luis'in takımı" olarak tanımlayan yorumcular, sarı-lacivertlilerin potadaki Joventut Badalona zaferine de değinip, "Bir haftada iki başarı birden kazandılar" diye konuştular.
Fenerbahçe'nin yükselişinin Arsenal beraberliğiyle başladığını ve bu karşılaşmanın bir milat olduğunu da söyleyen Canal Plus'ın yorumcuları, Güiza'yı topa tutarak şunları söylediler:
"Sıfırdan bile gol kaçırıyor. Fenerbahçe artık onun için ne yapsın? Bir an önce kendini toparlaması gerekiyor. Dört gol atan Fenerbahçe'de, golcü olarak alınan Güiza'nın birine bile imza atamaması eksi puan."

Her yerde polis var
Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde tam 3 bin polis memuru görev yaptı. Valerenga ile Stabaek arasında dün oynanan Norveç Kupası finalinde ise sadece 6 polis vardı.
Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde 3 bin polis ve sarı-lacivertli kulübün görevlendirdiği 350 özel güvenlik elemanı görev yaparken, Norveç'te Valerenga ile Stabaek arasında dün oynanan kupa finalinde sadece 6 polis memuru çalıştı.
Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan Ullevaal Stadı'nda oynanan, Valerenga'nın 4-1 kazandığı maçı 25 bin kişi izledi, ancak karşılaşmada 6 polisin görev yapması çeşitli yorumlara neden oldu. Oslo emniyeti, izinli günlerini korumak için polislerin maça gönderilmediğini açıkladı. Oslo emniyeti yetkilileri bu tür maçlarda normal şartlarda ise 20'nin üzerinde polisin görev yaptığını söyledi. Norveç Futbol Federasyonu ise güvenlik konusunda endişelerinin olmadığını belirterek, polisin kendi değerlendirmesini iyi yaptığını bildirdi.

Kaptan Alex riske edilmedi
Eskişehirspor maçında sakatlanan ve Arsenal ile oynanan deplasman maçında sahaya çıkamayan Alexsandro de Souza, dün Samandıra Tesisleri'nde bir kez daha denemeye tabi tutuldu.
Alex'in sakatlığının geçmediği anlaşılınca bu oyuncu kadrodan çıkarıldı. Brezilyalı yıldız maç sonrası sahada oynayamamanın son derece üzüntü verici olduğunu söyledi, "Salonda olsun, havuzda olsun çalışmalarıma devam ediyorum. Buradan çıkıp hastaneye gideceğim. Ankaraspor maçında forma giymek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kadıköy'de büyük coşku
Fenerbahçe'nin Galatasaray'a karşı aldığı galibiyet, sarı-lacivertli taraftarlara büyük coşku yaşattı.
Maçın son dakikalarından itibaren tribünlerde büyük bir coşku yaşayan taraftarlar, bitiş düdüğünün ardından tezahüratlarla ezeli rakiplerine gönderme yapıp, galibiyetin sevincini tezahüratlarla dile getirdi.
Maç sonunda stat hoparlörlerinden çalınan şarkılara bütün stat eşlik etti. Taraftarlar uzun süre tribünleri terk etmeyerek sevinç gösterileri yaptı.
Saha içinde bir araya gelen Fenerbahçeli futbolcular, birbirlerini tebrik edip tribünleri selamladılar.
Orta alanda kenetlenen futbolcular birlikte oldukları yerde sıçrayarak galibiyeti kutladı.

Emre Belözoğlu ilk kez Galatasaray'a karşı forma giydi
Maçın 55. dakikasında Semih'in yerine oyuna dahil edilen Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, eski takımı Galatasaray'a karşı ilk kez forma giydi.
Sakatlığı nedeniyle sarı-lacivertli takımın son maçlarında forma giyemeyen milli futbolcu, altyapısından yetiştiği Galatasaray'a karşı ezeli rakibinin formasıyla ilk kez sahaya çıktı.

Deivid'den "Yengeç dansı"
Sakatlığının ardından bu sezon ilk kez bir maçta ilk 11'de sahaya çıkan Fenerbahçeli futbolcu Deivid, takımı adına attığı 4. golden sonra "yengeç dansı" yaptı.
Geçen sezon Fenerbahçeli futbolcuların atılan gollerden sonra yaptığı dans bu sezon ilk kez Brezilyalı futbolcunun attığı golden sonra yapıldı. Deivid, Fenerbahçe formasıyla Galatasaray'a 2. golünü kaydetti.
Deivid golüne neredeyse kendisinden daha çok takım arkadaşlarının sevindiği görüldü.

Kendi kalesine gol bu kez sevindirdi
Bu sezon iki maçta futbolcularının kendi kalelerine attığı gollerle üzülen Fenerbahçe, derbi maçta bu kez rakip futbolcunun kendi kalesine attığı golle sevinen taraf oldu.
Galatasaraylı futbolcu Emre Aşık'ın 28. dakikada kendi kalesine attığı gol Fenerbahçe'yi ezeli rakibi karşısında 2-1 öne geçirdi.
Ligin 3. haftasında Hacettepe ile deplasmanda yaptığı maçın 59. dakikasında Can'ın kendi kalesine gönderdiği golle 2-1 yenilen Fenerbahçe, 9. haftada da Eskişehirspor maçında Edu'nun 45. dakikada kendi kalesine attığı golle 2-2 berabere kalıp galibiyeti elinden kaçırmıştı.

Fenerbahçe 72.dakikadan itibaren forvetsiz oynadı
Fenerbahçe'nin iki forvet oyuncusu da maç sırasında oyundan alınınca sarı-lacivertli ekip bu dakikadan itibaren forvet oyuncusundan yoksun mücadele etti.
Maçın 55. dakikasında Semih'in ardından 72. dakikada da Güiza oyundan alındı. Forvet hattındaki görev Güiza'nın yerine oyuna dahil edilen Burak'a verildi.
Fenerbahçe'nin bu sezonki yeni transferlerinden Burak da sarı-lacivertli formayla ilk kez Galatasaray derbisinde forma giydi.

Servet'in elmacık kemiği kırıldı
Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye 4-1 yenildiği maçın ikinci yarısında bir hava topu mücadelesinde rakibinin dirseğinin yüzüne gelmesi sonrası Servet, sol elmacık kemiğindeki sıkıntı nedeniyle bir süre yerde yattı. Ardından kenara gelerek ilk tedavisini olan Servet, maç oynandığı sırada da yüzüne buz tuttu. Maç sonrası Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde, Prof. Dr. Tamer Koldaş tarafından ameliyat edilen Servet'in bugün taburcu olacağı bildirildi. Tecrübeli savunma oyuncusunun yüzüne takılacak özel bir maskeyle oynayabileceği öğrenildi.

Lincoln'den en erken gol
Galatasaray'da Lincoln, bu sezonun en erken golünü attı.
Yıldız futbolcu, Fenerbahçe maçının 2. dakikasının hemen başında fileleri havalandırarak takımını öne geçirirken, sezonun en erken golünü de kaydetmiş oldu.
Lincoln, karşılaşmanın 9. dakikasında ise hakemin verdiği endirekt vuruşu, büyük bir hata yaparak doğrudan kaleye gönderdi.
Mükemmel bir vuruşla topu filelere gönderen Lincoln'ün, hakem Hüseyin Göçek'in golü iptal etmesine itirazda bulunması herkesi şaşırttı.
Brezilyalı futbolcu, özellikle bu sezon uygulanan hakemlerin, rakibe sarı kart gösterme talebinde bulunan oyunculara sarı kart gösterdiğini de unutarak, 21. dakikada böyle bir hareketi nedeniyle sarı kart gördü.

Lig tarihinde 14.kez 4 gol yedi
Ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 4-1 yenilen Galatasaray, lig tarihinde 14. kez, bir maçta 4 gol birden yedi.
Bu sezon Eskişehirspor maçının ardından 2. kez bir maçta 4 gol yiyen sarı-kırmızılı futbol takımı, 51. sezonunu yaşayan lig tarihinde, bir maçta kalesinde 4 ve daha yukarı sayıda golü ise toplam 19 karşılaşmada gördü. Galatasaray'ın, 4 ve daha yukarı sayıda gol yediği 19 lig maçından 8'inde, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin adı bulunuyor. Fenerbahçe, Galatasaray'a ligde 1 kez 6, 2 kez 5, 5 kez de 4 gol attı.

2525 Galatasaray taraftarı tribündeydi
Galatasaraylı taraftarlar, derbi maç için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kendilerine ayrılan yeri tamamen doldurdu. Statta yer alan 2 bin 525 "Cim Bom"lu, takımlarına büyük destek verirken, maçtan 45 dakika önce sahaya çıkan sarı-kırmızılı futbolcular el ele tutuşarak taraftarlarını selamladı. Diğer notlar
-Fenerbahçe, Galatasaray derbisinde bu sezonun en erken golünü 2. dakikada kalesinde gördü.
-Maçın 6. dakikasında Fenerbahçe'nin maçta 1-1'lik eşitlik sağladığı golü atan Selçuk, sarı-lacivertli formayla ilk kez Galatasaray'a gol attı. Selçuk bu sezon ligde 2. golüne imza koydu.
-Fenerbahçe'ye 3-1'lik galibiyeti getiren golü kaydeden Lugano, ezeli rakiplerine Fenerbahçe formasıyla 2. golünü attı. Lugano bu sezon ligde 2. golüne filelere gönderdi.
-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ve emekli Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt da maçı izleyenler arasında yer aldı.
-Maçın 54. dakikasında Migros kale arkası tribününde emniyet güçlerinin tespit ettikleri bazı taraftarların, tribüne girilerek gözlem altına alındığı görüldü.
-Fenerbahçe'de 55. dakikada Semih'in oyundan alınmasının ardından kaptanlık pazubandını kaleci Volkan Demirel taktı.

Fenerbahçe 12 maçtır yenilmiyor
Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk derbisinde Galatasaray'ı 4-1 yenen Fenerbahçe, ezeli rakibi karşısında Kadıköy'deki üstünlüğünü 12 maça çıkardı.
Sarı-lacivertliler, son yenilgisini 22 Aralık 1999 tarihinde yapılan lig maçında 2-1'lik skorla aldığı Galatasaray'a karşı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda daha sonra oynadığı 3'ü Türkiye Kupası, 9'u da lig olmak üzere son 12 resmi maçta da yenilmedi.
Bu süre içindeki 12 maçtan 10'unu Fenerbahçe kazanırken, 2'si berabere sonuçlandı. Fenerbahçe'nin son 12 maçtaki 30 golüne, Galatasaray sadece 9 golle yanıt verebildi.
Galatasaray'ın Kadıköy'de galip gelemediği 9 yılı aşkın süreyi kapsayan son 12 resmi maç şöyle:

Tarih

Organizasyon Sonuç (FB-GS)
07.02.2001 Kupa 4 - 4
06.05.2001 Lig 2 - 1
16.02.2002 Lig 1 - 0
06.11.2002 Lig 6 - 0
29.02.2004 Lig 2 - 1
22.05.2005 Lig 1 - 0
08.03.2006 Kupa 2 - 1
22.04.2006 Lig 4 - 0
03.12.2006 Lig 2 - 1
08.12.2007 Lig 2 - 0
03.02.2008 Kupa 0 - 0
09.11.2008 Lig 4 - 1

Lig derbilerine Fenerbahçe damgası
Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk derbisinde Galatasaray'ı 4-1 yenen Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı son yıllarda kurduğu lig derbilerindeki üstünlüğü sürüyor.
Fenerbahçe, Galatasaray ile yaptığı son 8 lig maçından 7'sini kazanıp, 1'ini yitirirken, Beşiktaş ile karşılaştığı son 6 lig derbisinden 4'ünü galip bitirdi, 2'sinde berabere kaldı.
Ezeli rakipleri ile yaptığı son 14 lig maçında sadece 1 kez yenilen, 11'ini kazanan, 2'sinde de berabere kalan "Sarı Kanaryalar", bu maçlarda rakip fileleri toplam 25 kez havalandırıp, kalesinde sadece 9 gol gördü.

FENERBAHÇE-GALATASARAY

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılan ve sarı-lacivertlilerin sadece tek yenilgi aldığı son 8 lig maçı şöyle:

Tarih Stat Sonuç (FB-GS)
---------- ------------------ -------------
22.05.2005 FB Şükrü Saracoğlu 1 - 0
27.11.2005 Ali Sami Yen 1 - 0
22.04.2006 FB Şükrü Saracoğlu 4 - 0
03.12.2006 FB Şükrü Saracoğlu 2 - 1
19.05.2007 Ali Sami Yen 2 - 1
08.12.2007 FB Şükrü Saracoğlu 2 - 0
27.04.2008 Ali Sami Yen 0 - 1
09.11.2008 FB Şükrü Saracoğlu 4 - 1

FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Turkcell Süper Lig'de yapılan ve sarı-lacivertlilerin yenilgi almadığı son 6 maç şöyle:

Tarih Stat Sonuç (FB-BJK)
---------- --------- --------------
18.09.2005 BJK İnönü 2 - 1
26.02.2006 FB Şükrü Saracoğlu 2 - 2
19.11.2006 FB Şükrü Saracoğlu 0 - 0
05.05.2007 BJK İnönü 1 - 0
03.11.2007 FB Şükrü Saracoğlu 2 - 1
29.03.2008 BJK İnönü 2 - 1

Fenerbahçe, istatistikleri de yanılttı
Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk derbisinde ezeli rakibi Galatasaray'ı 4-1 yenen Fenerbahçe, istatistikleri de yanılttı.
Ezeli rakiplerin lig maçlarında 14 yılı kapsayan son 28 lig maçında ilk golü atan taraf, karşılaşmadan en kötü olasılıkla beraberlikle ayrılıyor ve yenilgi yüzü görmüyordu. Bu akşamki maçta geriye düştüğü maçı 4-1 kazanan Fenerbahçe, bu istatistiğe son verdi.
İki takım arasında ligde ilk golü atan taraf en son, 12 Mart 1994 tarihinde Mecidiyeköy'deki maçta sahadan boynu bükük ayrıldı. 29. dakikada Kemalettin Şentürk'ün attığı golle öne geçen Fenerbahçe, 38. dakikada Tugay Kerimoğlu ve 87. dakikada Hakan Şükür'ün gollerine engel olamadı ve maçı 2-1 yitirdi.
Bu karşılaşmadan sonra ezeli rakipler arasında ligde yapılan 28 maçta da ilk golü atan taraf, en kötü olasılıkla maçtan beraberlikle ayrılıyordu.
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında sadece lig maçları baz alınarak yapılan değerlendirmede, son 29 lig karşılaşması, bu maçlardaki gol dakikaları ve golleri atan futbolcular şöyle:

Tarih Stat Sonuç (GS-FB)
---------- ------------ -----
15.10.1994 Ali Sami Yen 1 - 1 (39 Bülent Uygun (FB), 72 Sedat Balkanlı (GS)
19.03.1995 Fenerbahçe 0 - 3 (13, 37, 56 Aykut Kocaman)
22.10.1995 Fenerbahçe 1 - 3 (4, 18, 32 Atkinson (FB), 84 Saffet Sancaklı (GS)
22.03.1996 Ali Sami Yen 2 - 0 (65 Hakan Şükür, 88 Arif Erdem)
08.09.1966 Ali Sami Yen 0 - 4 (9 Saffet Sancaklı, 22 Okocha, 27 ve 81 Boliç (FB))
09.02.1997 Fenerbahçe 2 - 3 (15 Okocha, 53 ve 77 Boliç (FB), 19 Vedat İnceefe, 90 Arif Erdem (GS)
05.09.1997 Fenerbahçe 1 - 3 (13 Tayfun, 69 Boliç, 70 Okocha (FB), 60 Tugay (GS))
15.02.1998 Ali Sami Yen 2 - 2 (32 Okocha, 88 Boliç (FB), 41 Hagi, 52 Hakan Ünsal (GS)
20.09.1998 Fenerbahçe 2 - 2 (13 Moldovan, 16 Baliç (FB), 20 Hagi, 87 Hakan Şükür (GS)
07.03.1999 Ali Sami Yen 2 - 0 (55 Okan Buruk, 83 Hakan Şükür)
22.12.1999 Fenerbahçe 2 - 1 (20 Hasan Şaş, 30 Marcio (GS), 51 Moldovan (FB)
26.03.2000 Ali Sami Yen 0 - 1 (81 Johnson)
26.11.2000 Ali Sami Yen 0 - 0
06.05.2001 Fenerbahçe 1 - 2 (12 Ali Güneş, 52 Yusuf Şimşek (FB), 75 Suat Kaya (GS)
22.09.2001 Ali Sami Yen 2 - 0 (54 Bülent Akın, 81 Serkan Aykut)
16.02.2002 Fenerbahçe 0 - 1 (27 Rapaiç)
06.11.2002 Fenerbahçe 0 - 6 (9 Tuncay Şanlı, 38 Ortega, 68 ve 75 Serhat Akın, 78 Ceyhun Eriş, 86 Ümit Özat)
08.03.2003 Ali Sami Yen 2 - 0 (21 ve 34 Ümit Karan)
21.09.2003 A. Olimpiyat 2 - 2 (43 Kemal Aslan, 48 Hooijdonk (FB), 44 Arif Erdem, 50 Hakan Şükür (GS)
29.02.2004 Fenerbahçe 1 - 2 (17 Nobre, 85 Mehmet Yozgatlı (FB), 28 Ömer Erdoğan (GS)
12.12.2004 Ali Sami Yen 1 - 0 (55 Necati Ateş)
22.05.2005 Fenerbahçe 0 - 1 (64 Nobre)
27.11.2005 Ali Sami Yen 0 - 1 (45 Nobre)
22.04.2006 Fenerbahçe 0 - 4 (12 Appiah, 20 Luciano, 69 Alex, 77 Anelka)
03.12.2006 Fenerbahçe 1 - 2 (24 Alex, 26 Kezman (FB), 54 Ümit Karan (GS)
19.05.2007 Ali Sami Yen 1 - 2 (24 Lugano, 30 Edu (FB), 89 Arda Turan (GS)
08.12.2007 Fenerbahçe 0 - 2 (5 Semih Şentürk, 56 Deivid)
27.04.2008 Ali Sami Yen 1 - 0 (37 Nonda)
09.11.2008 Fenerbahçe 1 - 4 (2 Lincoln (GS), 6 Selçuk Şahin, 28 Emre Aşık (kendi kalesine), 49 Lugano, 89 Deivid (FB)

Derbide kartlar da eksik olmadı
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılan Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk derbi maçında, son yıllarda olduğu gibi kartlar yine adeta havada uçuştu.
Kariyerinde ilk kez derbi yöneten hakem Hüseyin Göçek, Galatasaray'dan Lincoln, Servet, Baros, Ayhan, Nonda ve Sabri'ye, Fenerbahçe'den de Selçuk, Josico ve Vederson'a sarı kart çıkardı.
Ezeli rakiplerin 17'si lig, 6'sı da Türkiye Kupası olmak üzere son 23 randevusunda hakemler toplam 17 kırmızı, 133 de sarı kart kullandı.
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki son 23 maçta hakemlerin gösterdiği kartların sezonlara göre dağılımı şöyle:

2000-2001
Galatasaray - Fenerbahçe: 0 - 0 (10 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 2 - 1 (5 sarı)
F.Bahçe - G.Saray: 4 - 4 (Pen.7-6) (Türkiye Kupası) (8 sarı)

2001-2002
Galatasaray - Fenerbahçe: 2 - 0 (5 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 1 - 0 (4 kırmızı, 5 sarı)

2002-2003
Fenerbahçe - Galatasaray: 6 - 0 (2 kırmızı, 5 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 2 - 0 (5 sarı)

2003-2004
Galatasaray - Fenerbahçe: 2 - 2 (1 kırmızı, 4 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 2 - 1 (1 kırmızı, 2 sarı)

2004-2005
Galatasaray - Fenerbahçe: 1 - 0 (1 kırmızı, 3 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 5 - 1 (Türkiye Kupası) (4 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 1 - 0 (5 sarı)

2005-2006
Galatasaray - Fenerbahçe: 0 - 1 (1 kırmızı, 3 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 2 - 1 (Türkiye Kupası) (7 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 3 - 2 (Türkiye Kupası) (7 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 4 - 0 (1 kırmızı, 6 sarı)

2006-2007
Fenerbahçe - Galatasaray: 2 - 1 (7 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 1 - 2 (7 sarı)

2007-2008
Fenerbahçe - Galatasaray: 2 - 0 (1 kırmızı, 6 sarı)
Fenerbahçe - Galatasaray: 0 - 0 (Türkiye Kupası) (1 kırmızı, 7 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 2 - 1 (Türkiye Kupası) (4 kırmızı, 11 sarı)
Galatasaray - Fenerbahçe: 1 - 0 (2 sarı)

2008-2009
Fenerbahçe - Galatasaray: 4 - 1 (10 sarı)

PAF'lar berabere
PAF Ligi'nde Fenerbahçe ile Galatasaray 2-2 berabere kaldı. Dereağzı Tesisleri'nde yapılan maçta ev sahibi sarı-lacivertli ekip, 13. dakikada Enis, 32. dakikada da Yasin'in attığı gollerle ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.
İkinci yarıya iyi başlayan Galatasaray, 47. dakikada Mert Afyon, 49. dakikada da Gökhan Öztürk'ün attığı gollerle 2-2'lik eşitliği yakaladı.
Fenerbahçe bu sonuçla puanını 25'e yükselterek liderliğini sürdürürken, Galatasaray ise 23 puana çıktı ve ikinci sırada kaldı.

İstatistik: Kaleye şut
Galatasaray'ın kaleye attığı şutlar: Lincoln Cassio De Souza Soares 2, Sabri Sarıoğlu 2, Servet Çetin 2, Aydın Yılmaz 1, Fernando Jose Da Silva Freitas Meira 1, Hakan Kadir Balta 1, Harry Kewell 1, Shabani Christophe Nonda 1
TOPLAM: 11

İstatistik: Kaleye isabetli şut
Galatasaray'ın kaleye attığı şutlar: Harry Kewell 1, Lincoln Cassio De Souza Soares 1, Sabri Sarıoğlu 1, Servet Çetin 1
TOPLAM: 4

Fotoğraflar için tıklayınız.

Futbolcu Attığı şut İsabetli şut Top kaybı Top kapma Attığı korner Ofsayt Yaptığı Faul Yapılan faul Gol pozisyonu
Volkan Demirel                  
Gökhan Gönül     4 6     2 3  
Eduardo Luiz Abonizio De Souza       3     2 2  
Diego Alfredo Lugano Moreno 1 1   1     2   1
Roberto Carlos Da Silva Rocha 2 1 2 2          
Deivid De Souza 2 1 7 4 2       1
Selçuk Şahin 2 2 2 5     5 2 2
José Joaquín Moreno Verdú "Josico"     1 5     4 1  
Uğur Boral     3 3 2   1    
Semih Şentürk     1 1     1 2  
Daniel Gonzalez Güiza 1   2 3   2   2 1
Emre Belözoğlu       3   1 1 1  
Gökçek Vederson 1   1 1     1   1
Burak Yılmaz     1            
TOPLAM 9 5 24 37 4 3 19 13 6

TARİH: 9 Kasım 2008
STAT: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı
HAKEMLER: Hüseyin Göçek (7), Serkan Ok (7), Aleks Taşçıoğlu (7) , 4.Hakem: Süleyman Abay
GÖZLEMCİ: Necdet Erdilek
FENERBAHÇE: Volkan Demirel (7), Gökhan Gönül (7), Eduardo Luiz Abonizio de Souza (7), Diego Alfredo Lugano Moreno (7), Roberto Carlos Da Silva Rocha (6) (Dk.57 Gökçek Vederson) (6), Deivid De Souza (7), José Joaquín Moreno Verdú "Josico" (8), Selçuk Şahin (9), Uğur Boral (6), Semih Şentürk (Kaptan) (6) (Dk.53 Emre Belözoğlu) (7), Daniel Gonzalez Güiza (6) (Dk.72 Burak Yılmaz) (4)
YEDEKLER: Volkan Babacan, Yasin Çakmak, Ali Bilgin, Claudio Andrés del Tránsito Maldonado Rivera
TEKNİK DİREKTÖR: José Luis Aragonés Suárez Martínez
GALATASARAY: Morgan De Sanctis (4), Sabri Sarıoğlu (5), Emre Aşık (3) (Dk.69 Aydın Yılmaz) (4), Servet Çetin (6), Hakan Kadir Balta (5), Milan Baros (4) (Dk.46 Harry Kewell) (4), Fernando Jose Da Silva Freitas Meira (6), Ayhan Akman (6), Arda Turan (6), Lincoln Cassio De Souza Soares (7), Ümit Karan (Kaptan) (4) (Dk.46 Shabani Christophe Nonda) (4)
YEDEKLER: Aykut Erçetin, Mehmet Topal, Volkan Yaman, Mehmet Güven
TEKNİK DİREKTÖR: Michael Skibbe
GOLLER: (Dk.2) Lincoln Cassio De Souza Soares (sağ ayak, pas Arda Turan) (Galatasaray) ; (Dk.7) Selçuk Şahin (sağ ayak, pas Deivid De Souza), (Dk.28) Emre Aşık (kendi kalesine, sol ayak), (Dk.48) Diego Alfredo Lugano Moreno (kafa), (Dk.89) Deivid De Souza (sağ ayak, ceza sahası dışından) (Fenerbahçe)
SARI KARTLAR: (Dk.21) Lincoln Cassio De Souza Soares, (Dk.38) Servet Çetin, (Dk.44) Milan Baros, (Dk.62) Ayhan Akman, (Dk.66) Shabani Christophe Nonda, (Dk.89) Arda Turan, (Dk.89) Sabri Sarıoğlu (Galatasaray) ; (Dk.26) Selçuk Şahin, (Dk.44) José Joaquín Moreno Verdú "Josico", (Dk.69) Gökçek Vederson (Fenerbahçe)
MAÇMETRE
FENERBAHÇE   GALATASARAY
9 Şut 11
5 Kaleyi bulan şut 4
16 Serbest atış 24
0 Penaltı 0
4 Korner 6
20 Taç 27
19 Faul 13
3 Ofsayt 0
6 Gol pozisyonu 2
3 Sarı kart 7
0 Kırmızı kart 0
% 48 Topla oynama oranı % 52
0 Direğe çarpan top 0
4 Atılan goller 1
 TURKCELL SÜPER LİG 10.HAFTA PUAN DURUMU

Takım                 O  G  B  M   A   Y  Av  P
 1 Trabzonspor             10  7  2  1  17   9  +8  23
 2 Ankaraspor              10  7  1  2  18   7 +11  22
 3 Beşiktaş                10  6  3  1  20   9 +11  21
 4 Sivasspor               10  5  3  2  17  10  +7  18
 5 Galatasaray             10  5  2  3  23  15  +8  17
 6 Kayserispor             10  5  2  3  11   6  +5  17
 7 Fenerbahçe              10  5  1  4  22  16  +6  16
 8 Bursaspor               10  5  1  4  15  16  -1  16
 9 Gaziantepspor           10  4  2  4  14  16  -2  14
10 Konyaspor               10  4  2  4  14  17  -3  14
11 Eskişehirspor           10  3  4  3  13  14  -1  13
12 İst.Büyükşehir Bld.Spor 10  3  3  4  11  14  -3  12
13 Denizlispor             10  3  2  5  12  17  -5  11
14 Gençlerbirliği          10  2  4  4  13  17  -4  10
15 Antalyaspor AŞ          10  2  2  6  14  20  -6   8
16 Hacettepespor           10  2  2  6   7  14  -7   8
17 MKE Ankaragücü          10  1  4  5   9  17  -8   7
18 Kocaelispor             10  0  2  8  10  26 -16   2

Bu sayfalar Alper Duruk tarafından hazırlanmaktadır.

ALPER DURUK'UN SAYFASI | FUTBOL VERI BANKASI | TURK FUTBOLU ARSIVI